Стежками Івана Франка

 

Програма екскурсії  «Стежками Івана Франка»

1 день  

Прибуття в Трускавець на ж/д вокзал. Зустріч с екскурсоводом, посадка в автобус.

Сніданок та розміщення в готелі  Соламія.  Відправлення на екскурсію Дрогобич-Нагуєвичі.

Нагуєвичі.Родинне село Івана Франка, тут знаходиться музей-садиба його батьківської хати, відтворена за записами письменника. В основу відтворення садиби покладено етнографічний нарис-спогад Івана Франка «Моя вітцівська хата»(1913 р.), де письменник описав садибу батьків, подав зовнішний та внутрішній вигляд кожної будівлі — хати, шопи (місце зберігання сільськогосподарського реманенту), шпихліру (зерносховище), кузні з ковальським міхом, стодоли та стайні. В садибі батьків письменника зібрані речі побуту, посуд, одяг часів Івана Франка.

Також у Нагуєвичах є найромантичніше місце – стежка Івана Франка, на якій можна зустріти героїв творів Каменяра: Захара Беркута, Прометея, Мойсея тощо.

Обід

Дрогобич.Столиця солеваріння, батьківщина Юрія Дрогобича та Бруно Шульца. Обов’язково варто відвідати ансамбль площі Ринок з ратушею та дві найстаріші споруди міста: готичний костел святого Бартоломея (1392р.) і дзвіниця (ХІІІ ст.), яка була перебудована з давньоруської оборонної вежі.

До наших днів працює Дрогобицький солеварний завод (ХІІІ-ХХІ ст.)який є найстарішим солеварним заводом у Європі.. Історія заводу невідривно пов’язана із історією міста.

Повернення до Трускавцю. Вільний час.Місто-сад, місто-парк, найстаріший бальнеологічний курорт, відомий мінеральною водою “Нафтуся”, в Трускавці збереглися дерев’яні вілли, побудовані в закопанському стилі (ХІХ-ХХ ст.).

Вечеря в готелі.

2 день

Сніданок в готелі. Відправлення на екскурсію Східниця-Урич—Тустань-Розгірче-Камянка.

Східницяприваблює в будь-яку пору року. Настояне на травах, на чар-зіллі смерекових і соснових борів гірське повітря оздоровчо впливає на людський організм.

Унікальністькурорту Східницяв тому, що на одній, порівняно невеликій території,зосереджені різні типи лікувальних вод: слабо мінералізовані – типу“Нафтуся”, з розчинними органічними речовинами в кількості 10-30 мг./л., залізисті мінеральні води з вмістом заліза від 20 до 70 мг./л., унікальні лужні (“Східницька содова”) мінеральні води типу“Боржомі”. Крім них родовище володіє мінеральними природно-столовими водами.

Найчистіше
Карпатське повітря, тиша гірського поселення і найкращі цілющі джерела Європи – допоможуть відчути себе здоровим та щасливим!!!

 

Обід

Скелі в селі Уричкриють багато таємниць. Колись тут бувзамок Тустань. Це підтверджують рештки штучного муру, склепіння, вирубані заглибини (пази), печери, сходи, підскельні коридори, криничка. До сьогодні Тустань є загадкою. Можливо тут існував замок в середньовіччі і був знищений. Існують легенди про підземні ходи від скель до лісу. Кажуть, що під скелями є підвали ( де гуркотить земля) і в них заховані скарби.

Повернення до Трускавця. Посадка на поїзд.